Namaz?

hz muhammed hazreti muhammed namaz kuran nasıl kılınır

hz muhammed hazreti muhammed namaz kuran nasıl kılınır

cidden yani böyle bir sakarlık kabul edilebilir mi? namaz sözde islamın ikinci şartı. namazın nasıl kılınacağının kuranda yazılı olmaması “kuran tamdır, bütündür, eksik değildir, kusursuzdur” iddialarına çok ters düşüyor.

namazın nasıl kılınacağı, hangi namazın kaç rekat olduğu, hangi sürelerin nerde okunacağı, muhammed öldümünden 200 yıl sonra hazırlanmış hadislerde yazılıdır.

Advertisements

3 responses to “Namaz?

 1. sen harbi gerizekalısın ki zahmet edip de bir islamı araştırsaydın, hadisleri araştırsaydın görürdün HZ. PEYGAMBERİN MÜTEVATİR HADİSLERİ kuranın açıklaması niteliğindedir. kuranda herşey açık değildir bunlara müteşabih ayetler denir çok şükür ki hz. peygamber yaşayan bir kurandı ve O’nu bize açıkladı.Ayrıca KURANI KERİM’İ HZ. PEYGAMBER YAZMADI O ALLAHIN SÖZLERİ. Allah sizlere beyin vermiş boş işlere harcayacağınıza açında bir O MUKADDES KİTABI okuyun, belki Rabbim hidayet nasip eder. hayatında fıkıh usulü diye bir şey duymamışsındır açta bir bak bu kurallar nerden nasıl çıkarılıyormuş…

  • ben buhari ve müslim’deki hadisleri okudum. hadisleri okuyupta dini savunanın bırak aklını, insanlığından şüphe ederim. hadislerde muhammed’in bir sübyancı, seks düşkünü, ırz düşmanı, göz uydurtan, deve çişi içerten bir cani olduğu yazılı. tabi okumadığın için bilmezsin. nisa 95 ayetinin nuzul sebebini hadislerde oku. adam resmen ayet uyduruyor.

   ben kuranıda okudum. baştan sona çelişkilerle, araklanmış yahudi hikayelerle ve saçmalıklarla dolu kuranı okuyupta inanmam için ya aklımı yitirmem lazım yada sapık olmam lazım. vaad edilen hurilere, yapılan bu pezevenkliğe aklı başında bir insan inanmaz. burdaki sahtekarlığı görür. harbi sen çok cahilsin. bundan zerre kadar şüphem yok. al izle.

   düşün. sorgula. aydınlığa var.

   • Mehmet Mustafa Erdoğan

    ulan mal herif . Hz. Muhammed okuma yazma bilmezdi nasıl çalsın diğer kitaplardan ey cahil . diğer kitaplarda meleklkeri cinleri doğruluyor onlara ne yalan bulacan ey aptal . Hz. Muhammed sex düşkünü , sapık diyosun ya . ulan salak iyi dinle . Hz. Muhammed bir hükümdardı . neyi wardı ? nerden duydun zevk ve sefa içinde yaşadığını ? nerde okudun ? öyle bişey olsa bu insanlar anlamzmıydı ? o kadar yayılır mıydı bu din a ahmak ? sen hükümdar olsan yer içer yatar sex yaparsın .çünkü sen dünya ehlisin . çünkü sen rüya görensin . uyandığında elinde hiç birşey olmadığını göreceksin . bizde görecez elbette . bu dünyada yanımıza ne katmaya çalışırsk elbette hepsi boşa gidecek .yediklerimiz içtiklerimiz .aldığımız zevkler .. bizle birlikte son bulacak . sadece iman kalacak . a saf evlat . ölünce herşey bitecek diyosun ya hani .. ne kadar yazık . boşa yaşıyorsun yani .. bi amacın yok .. neyse takıl bakalım . ama gelen kitapların hepsinde birbirini doğrulayan şeyler var. melek cennet cehennem hepsinde war . bunlar madem hurafe madem savsata madem batıl inanç . aralarından yüz yıllar geçmiş ve birbirini hiç görmemiş . dilini kültürünü bile bilmeyen , birbirinden millerce ötede yaşamış insanlar aynı şeyi söylyor ya .. hepsi aynı ALLAH’ı anlatıyor ya .. ve sende bunu GÖREMİYORSUN ya .. ŞEYTAN GÖZÜNÜ KÖR EDİYOR ya .. yapacak bi şeyim kalmıyor .. seni kurtarmak isterdim ama Allah’ın izni olmadan olmuyor kardeşim . seni Allah kurtarsın inşallah

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s