Muhammed’in ayetleri

hz muhammed trol muho resimleri munafikun 4

hz muhammed hazreti muhammed munafikun 4 tevbe 30 zariyat 50 51 şura 10 hud 2

bilmeyenlere bir sürpriz olarak gelebilir ama kuranın bazı ayetleri muhammed’e gelmiş bir vahiy değil, apaçık bir şekilde muhammed’in kendi sözleridir. münafikun 4 bu ayetlerden biridir, ve “allah onların canlarını alsın” kısmı allahın kelamı değil, muhammed’in kendi ağzından çıkan sözlerdir. işte bu ayetler

MÜNAFİKUN 4. Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider, konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Onlar sanki duvara dayanmış kütükler gibidir. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar. Düşman onlardır. Onlardan sakın. Allah onların canlarını alsın. Nasıl bu hale geliyorlar?

HÛD 11/1-2-3. Elif, Lam, Ra. Bu Kitap, hakim ve haberdar olan Allah tarafından, Allah’tan başkasına kulluk etmeyesiniz diye ayetleri kesin kılınmış, sonra da uzun uzadıya açıklanmış bir Kitap’dır. Ben size, O’nun tarafından gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeciyim.

ZARİYAT 50-51. O halde Allah’a koşun. Çünkü ben, size O’nun katından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım. Allah ile beraber başka bir tanrı edinmeyin. Zira ben size O’nun tarafından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım.

TEVBE 30. Yahudiler, Uzeyr Allah’ın oğludur, dediler. Hıristiyanlar da, Mesîh (İsa) Allah’ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kâfir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan bâtıla) döndürülüyorlar!

ŞÛRA 10. Ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyde hüküm vermek, Allah’a mahsustur. İşte, bu Allah, benim Rabbimdir. O’na dayandım ve O’na yönelirim.

bazı türkçe meallerde hud 2 ve zariyat 50-51, ayetleri için “de ki” ibaresi parantez için eklendiğini görürsünüz. halbuki bu çevirmenler tarafından ayetteki hatayı gidermek için yapılan bir ilavedir ve kesinlikle orijinal arapçasında yoktur. muhafazakarların münafikun 4 ve tevbe 30 ayetleri için sunduğu açıklama ise, allahın “allah onların canlarını alsın” “allah onları kahretsin” demesi bir çeşit ilahi anlatım tarzıymış ki bu savunma yetersiz kalıyor.

Advertisements

2 responses to “Muhammed’in ayetleri

  1. hey gerizekalıııııııııı, cahilsin cahil bunun başka hiç bir açıklaması yok.Kuranın hitap şekillerini bir araştır istersen

    • mantığın bittiği yerde din başlar. ayetleri okuyup muhammed’in kendisinin bir anlığına “allah” olduğunu unuttuğunu ve allah yerine konuştuğunu gözardı ediyorsan, mantıktan ve akıldan yoksundur demektir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s