Hacı ezan ne zaman okunuyor? 6 ay sonra

hz muhammed trol muho resimleri nisa oruc kutuplar gunes 6 ay

hz muhammed hazreti muhammed oruc kutuplar gunes 6 ay

kutuplarda güneş  6 ay batmıyor.

Norveç’te ve Alaska’da günde 19 saat, İzlanda’da ise günde 21 saat orucun 30 gun arka arkaya tutulması gerekiyor.

dünyanın o kesimlerinde o kadar uzun oruç tutmak sağlığa zararlıdır. tabi muhammed’in coğrafya ve dünyanın seklinden haberi yoktu, gece ve gündüzü her yerde aynı sanıyordu.

Advertisements

7 responses to “Hacı ezan ne zaman okunuyor? 6 ay sonra

 1. Allah senin belanı versin. Kitapsız dinsiz namussuz şerefsiz halsiyetsiz. Mezhebi geniş ibne.

  • mürtedim ama müslüman olsaydım mezhebsiz olmayı yeğlerdim.

   >Hanbelî mezhebinde, bir nemâzı özrsüz kılmıyan, mürted gibi katl olunur ve yıkanmaz. Kefenlenmez ve nemâzı kılınmaz. Müslimânların mezârlığına gömülmez ve mezârı belli edilmez. Dağda bir çukura konur. Şâ-fi’î mezhebinde, nemâz kılmamakda ısrâr eden, mürted olmaz ise de, cezâsı katldir. Mâlikî mezhebi de, Şâfi’î gibi olduğu, (İbni Âbidîn)de ve (Milel-nihâl) tercemesi altmışüçüncü sahîfede yazılıdır. Hanefî mezhebinde ise, nemâza başlayıncaya kadar habs olunur veyâ kan akıncaya kadar döğülür.

   http://www.hakikatkitabevi.com/download/turkce/00-ilmihal.pdf (sayfa 211)

   mezheplere göre özürsüz namaz kılmayan öldürülür. burdaki saçmalığa bak. eminim sende özürsüz namaz kılmadın, seni de mi öldürelim?

 2. Allah soyle buyurmustur.”Ben gizli bir hazineydim, bilinmeyi istedim ve mahlûkatı yarattım.”

  Yani şu kainat sarayının yaratılma gerekçesi, Allah’ın isim ve sıfatlarını bu kainat sahnesinde tecelli ettirip, hem kendi İlahi nazarı ile hem de gayrın nazarı olan mahlukatın nazarı ile bu tecellileri seyredip müşahede etmektir. Kainatta sergilenen isimlerin en büyük gözlemcisi ve seyircisi Allah’ın bizzat kendisidir, sonrada sırası ile insanlar, melekler, cinler ve ruhanilerdir. Yani kainatın asıl yaratılma gerekçesi Allah’ın kendini tanıtmak ve sevdirmek istemesidir diyebiliriz. İnsanların imtihana tabi tutulması bu dev gayelerin yanında tali ve küçük gayeler olarak kalıyor.

  Allah in sonucu bilmesi birseyi degistirmiyor. Allah hafiz ismiyle gelecegi kayit altina almis, gecmisi ve gelecegi ayni anda gorur. Hem bunun boyle olmasi insanligin dunyadaki imtihanina engel olmaz.

 3. ALLAH BİRDİR EŞİ VE BENZERİ YOKTUR BİZ ONA İMAN ETTİK , PEKİ SİZİN DERDİNİZ NE KALDIRIN BU SİTEYİ ŞUNU UNUTMAYIN ‘ DÜŞEN BİR UÇAKTA KİMSE ATAİSTİM DEMEZ’

 4. be cahiller kutuplarda en yakın yerleşim birimi esas alınarak namaz ve oruç tutulur. bu kadar araştırmayı seviyorsunuz ya açında ilmihali okuyun…

  • bre cahil kuranda mı yazıyor bunu? muhammed’in kutuplarda güneşin 6 batmamasından haberi yoktu. ayrıca norveç, izlanda, alaska gibi kutuplara yakın yerlerde günde 19 ile 21 saat orucun tutulması lazım, hemde 30 gün arka arkaya. sağlığa zararlı olduğu tartışılmız.

   eğer ihlasçıların “tam ilmihal” adlı saçmalıklarla dolu fıkh kitabından bahsediyorsan onu da okumuşuzdur sen merak etme. hüseyin hilmi ışık, heisenburg adlı meşhur fizikçinin müslüman olduğu iddia ediyor!! saçmalığa bak. özürsüz namaz kılmayanların 3 mezhebe göre “katl edilmesinin”, hanefilere göre ise dövülüp habsedilmesinin gerektiğini o kitapta okumuştum. tabi recmin (recmin ne doluğunu bilmiyorsan izle), el kesmenin, mürtedlerin öldürülmesinin ayrıntıları gayet net yazılmış kitapta. islam, insanlığa vicdana mantığa akıla aykırı pis ve batıl bir din.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s