Hz. Muhammed’in Zeyneb ile evliliği – Azhab 37

hz muhammed hazreti muhammed resimleri fotoğrafları zeyneb evlilik azhab 37

hz muhammed hazreti muhammed resimleri fotoğrafları zeyneb evlilik azhab 37

AHZAB 37…Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah’ın emri yerine getirilmiştir.

sunulan nedene bak! resmen ayet sallayıp kendisine uvey oğlunun karısını ayarlıyor. milleti aptal yerine koyuyor. bu kurandaki en büyük aldatmacadır. ayrıca azhab 36, 38, 40 ve 49 ayetleri de konuyla alakalıdır. olayın asıl yüzünü daha ayrıntılı öğrenmek için şu linke bakın.

Advertisements

One response to “Hz. Muhammed’in Zeyneb ile evliliği – Azhab 37

  1. * Bazı ön yargılı çevreler Hz. Zeynep annemiz ile Hz. Resul’ün evliliklerine dillerine dolarlar. Güya Hz. Zeynep’ten hoşlanan Hz. Resul onun eşinden boşanmasını bekleyip onunla evlenir. Halbuki Hz. Zeynep Hz. Resul’ün akrabasıdır ve daha onu genç , bakire bir kız iken tanımaktadır. İstese onunla kız iken evlenebilirdi. Halbuki evlenmedi ve kendi eli ile Zeynep’i evlatlığı olan kölesi ile evlendirir. Ailenin devamı için huzursuzluk baş gösterip, boşanma talepleri gelince Hz. Resul hep bunlara engel olur. Fakat aile kendiliğinden dağılıp boşanma vuku bulunca her konuda, her türlü tapuyu yıkmakla görevlendirilen Hz. Resul, evlâtlıkta evlât gibidir. Evlenince hanımı kızın gibi olur türünden ön yargıları yıkmak için Allah’ın ayeti ile emretmesi üzerine Hz. Zeynep ile evlenir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s