Azhab 50 ayeti

hz muhammed trol muho resimleri muhammed azhab 50 sirf sana mahsus

hz muhammed hazreti muhammed resim foto muhammed azhab 50 sirf sana mahsus

AHZAB 50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık).

bu adam kımı kandırdığını sanıyor?

Advertisements

8 responses to “Azhab 50 ayeti

 1. Abe ebenin amcığı ben 5 vakit içki içerim trakyalıyım ama bu dediklerine götümle gülerim sen ilk önce neden bu ülkede harf devriimi yapıldığı öğren sonra Türkçe ‘yi öğren sonra Kuran oku sonra yeniden gel amını siktimin pkk lı

 2. ALLAH BELANI VERSİN ŞEREFSİZ

 3. Hz. Resul Efendimiz isteseydi daha gençliğinde iken ; genç , zengin bir çok kızla evlenebilirdi. Bu imkanı vardı fakat evlenmemişlerdir: Peygamber efendimiz kendi döneminde ‘Muhammedü’l-emin ‘ (güvenilir Muhammed ) olarak adlandırılmış ,sadece zenginlerin üye olabildiği ‘Hılfu’l-fudul’ derneğine zengin olmadığı halde kabul edilmiş ,çevresince kendine güvenilen ,genç,ahlaklı ve yakışıklı bir insandı.Kabeyi su bastığı zaman ‘ Haceru’l –esved ‘ taşını , kabile reisleri arasında tek reis olmayan peygamberimiz yerine koymuştur.Peygamber efendimiz peygamberliğini ilan ettiği zaman Mekkeli müşrikler peygamberimize şu teklifte bulunurlar : ‘Ey Muhammed eğer sen para istiyorsan sana para verelim, başımıza başkan olmak istiyorsan seni başkan yapalım, eğer istiyorsan seni kabilemizin güzel kızlarıyla evlendirelim. Yeter ki sen bu davadan yani İslam’ı anlatmaktan vazgeç. ‘ Peygamberimiz onlara şu cevabı verir: ‘Bir elime ayı , bir elime güneşi koysanız ben bu davadan vazgeçmem.’

 4. Bazılarının aklına şu soru takılabilir, evlenmeden o kadınlara yardım yapılamaz mı idi ?
  NE KADAR IYI BILINIRSE BILINSIN BIR ERKEK DUL BIR KADININ EVINE ARADA BiR BILE OLSA VE KADINLAR 50-55-65 YASLARINDA BILE OLSA UGRARSA DEDIKODU KAÇINILMAZ OLUR! ÖZELLIKLE BÜTÜN PROJEKTÖRLER ÜZERINE ÇEVRILI VE DEVAMLI HATASI ARANAN BİR UYARICI VE “REJİM DÜŞMANI “ ( ! ) OLURSAN… HZ. MUHAMMAD’E DÜŞMANLARI (HAŞA ) “ DELİ, CİNLENMİŞ , YALANCI… “ DEDİLER AMA HİÇ BİR DÜŞMANI ONA ” ŞEHVET DÜŞKÜNÜ , ÇIKARCI, RÜŞVETÇİ , …” DİYEMEMİŞTİR. ÖZELLİKLE BU KONULARDA DÜŞMANDAN DAHA İYİ ŞAHİT Mİ OLUR.. AYRICA EFENDİMİZİN OLAYA CİNSEL AÇIDAN YAKLAŞMADIĞININ BİR DİĞER DELİLİ BAZI ANNELERIMIZIN “YASLARINDAN DOLAYI” O TÜR IHTIYAÇ DÖNEMINI ÇOKTAN GEÇTİKLERİDİR,MESELA SAFİYE ANNEMİZ : SENİNLE EVLİ OLMAK BANA YETER” DİYEBİLMİŞTİR. HELE YAS 50 -65 ARASI İSE VE ÜLKE INSANLARIN ERKEN OLGUNLASIP YASLANDIGI SICAK BIR ÜLKEDE YAŞANILIYORSA … YAZI BÜTÜNÜ İLE OKUNUNCA ZATEN HZ. MUHAMMED’IN DÜNYA ZEVKINE DÜSKÜN OLMADIGININ ÖRNEKLERI ILE DOLU OLDUĞU GÖRÜLECEKTİR.
  MONTESQUİEU , KANUNLARIN RUHU ADLI ESERİNDE ŞUNU SÖYLEMEKTEDİR: ” İKLİMİ SICAK OLAN ÜLKE KADINLARININ İHTİYARLIKLARI, 20 YAŞINDAN SONRA BAŞLAR…”
  NE MUTLU O’NA VE O’NUN İZİNDEN GİDEBİLENLERE !

 5. (bu paylasımları yapan kişi senin için bu yazı)* Bazı ön yargılı çevreler Hz. Zeynep annemiz ile Hz. Resul’ün evliliklerine dillerine dolarlar. Güya Hz. Zeynep’ten hoşlanan Hz. Resul onun eşinden boşanmasını bekleyip onunla evlenir. Halbuki Hz. Zeynep Hz. Resul’ün akrabasıdır ve daha onu genç , bakire bir kız iken tanımaktadır. İstese onunla kız iken evlenebilirdi. Halbuki evlenmedi ve kendi eli ile Zeynep’i evlatlığı olan kölesi ile evlendirir. Ailenin devamı için huzursuzluk baş gösterip, boşanma talepleri gelince Hz. Resul hep bunlara engel olur. Fakat aile kendiliğinden dağılıp boşanma vuku bulunca her konuda, her türlü tapuyu yıkmakla görevlendirilen Hz. Resul, evlâtlıkta evlât gibidir. Evlenince hanımı kızın gibi olur türünden ön yargıları yıkmak için Allah’ın ayeti ile emretmesi üzerine Hz. Zeynep ile evlenir.

 6. Ayet ve Hadislerle nasıl böyle dalga geçilir. Müslümanlar hiç bir dinin kitabıyla böyle dalga geçilecek şekilde karikatür vs. yapmamıştır ve yapmaz da. Bir Müslüman nerde duracağını bilir. Bir insan hangi din üzerine olursa olsun kesinlikle saygısızlık ve edepsizlik yapmamalıdır. Herkesin dini kendine ve herkesin dinine saygı duyulmalıdır. Lütfen başka bir dini eleştirmek, dalga geçmek bu kolay olmasın. Bu ülkenin 100 de 98 i Müslüman iken böyle karikatürler hiç hoş değil. Müslümanlara göre de diğer dinler doğru değil tabii ki ! Ama bu bize diğer dinleri eleştirme hakkını vermiyor kesinlikle!! Gülen yüz ifadesiyle dalga geçilen ayet ve hadisler ince ayrıntıların bilinmemesindendir. Gerçekten İslam dinini bilen ve Peygamberimizi(sav) tanıyan İslamda ki mantıklılığı ve gerçekliği anlar. Biz sizin dininize saygılı iken siz de İSLAM DİNİNE SAYGILI OLUN LÜTFEN !!!

 7. lan BEYİNSİZ sen önce git bi beyin taktır kendine! ayetler zaten sürekli olarak gelmekteydi efendimiz (s.a.v) de haliyle yalnızca bir insan olduğu için ne zaman öleceğini, vahyin ne zaman biteceğini elbette ki önceden göremezdi. bunu 5 yaşındaki çocuk bile düşünür bre embesil! Allah hidayet versin diyorum..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s